Serdecznie Państwa zapraszamy na Dożynki Gminy Laskowa, które odbędą się 20 sierpnia 2017 roku (niedziela). Gospodarzem tegorocznych Dożynek jest wieś Strzeszyce.

W PROGRAMIE:

Godz.13:45

• Formowanie się korowodu dożynkowego, na parkingu przed placem zabaw w Strzeszycach, przemarsz do Kaplicy.

Godz. 14:00

• Msza Święta koncelebrowana w intencji rolników Gminy Laskowa w Kaplicy Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Strzeszycach.
  • Uroczyste poświęcenie wieńców dożynkowych.
  • Przemarsz korowodu dożynkowego w asyście zespołu regionalnego Jakubkowianie z Łososiny Dolnej.
  • Tradycyjny ceremoniał dożynkowy – Powitanie gości honorowych.
  • Prezentacja grup wieńcowych na scenie i konkurs wieńców dożynkowych.
  • Ogłoszenie wyników konkursu – wręczenie dyplomów i nagród.

Godz. 17:30

• Koncert zespołu DH Tvrdošanka.
  • Gwiazda wieczoru „Lachersi”.
  • Zabawa plenerowa z zespołem „Banitas”.

LISTA WYSTAWCÓW NA DOŻYNKACH W STRZESZYCACH

• Mieszkańcy Strzeszyc- degustacja produktów wytwarzanych w ich gospodarstwach: chleb wiejski, masło, smalec, sery, owoce i warzywa.
  • Paweł Michura - Koło Pszczelarskie z Laskowej -  miody.
  • Spółdzielnia Handlowo Produkcyjna z „ Rolnik” z Łososiny Dolnej- podpłomyki, kołacze, chleb wiejski.
  • Janina Bobak z Zębu gospodarstwo ekologiczne- sery i oscypki góralskie.
  • Irena Szewczyk z Kobyłczyny- gospodarstwo edukacyjne prezentacja.
  • Stowarzyszenie Suska Sechlańska z Sechnej - produkty regionalne.
  • Sady Wincenta ze Żmiacej- naturalne soki owocowe.
  • Jakub Puchal ze Żmiacej -   rzeźba w drewnie.
  • Krystyna Pajor  z córkami ze Strzeszyc – rękodzielnictwo ludowe.
  •  Rękodzielnictwo z Jawornik- tradycyjne zabawki i ozdoby.
  •  Krystyna i Tadeusz Stach ze Strzeszyc- krzewy i iglaki.
  • Teresa i Karol Sobol ze Strzeszyc- udostępniają do zwiedzania zabytkowe pomieszczenia gospodarcze wraz z wyposażeniem oraz wystawę - Strzeszyce w starej fotografii.
  •  Mieszkańcy wsi Strzeszyce oraz strażacy z OSP Strzeszyce – wystawa narzędzi i maszyn do produkcji zboża.
  •  Józef Stach ze Strzeszyc - kowalstwo artystyczne.
  • Mieszkańcy Strzeszyc przygotowali  dla dzieci zjeżdżalnie i  inne atrakcje na placu zabaw.