Szanowni Mieszkańcy Gminy Laskowa

W związku z zapytaniem dotyczącym kosztów organizacji VIII Festiwalu Śliwki Miodu i Sera w dniach 6-7 sierpnia, skierowanym do tut. Urzędu przez administratora jednego  z lokalnych portali informacyjnych, pragniemy poinformować, że:

1. koszt organizacji tegorocznej edycji Festiwalu Śliwki Miodu i Sera w Laskowej w dniach 6-7 sierpnia 2016 r. kształtuje się następująco:
  • 38.320 zł - koszty poniesione przez Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Turystyki w Laskowej,
  • 51.634 zł - koszty poniesione przez Urząd Gminy Laskowa ze środków, budżetowych przeznaczonych na promocję Gminy Laskowa,

SUMA:  89.954 zł

ponadto:

• 25.425 zł - środki przekazane na organizację festiwalu przez podmioty prywatne
  •  6.300 zł - szacunkowa wartość nagród rzeczowych przekazanych na festiwal przez podmioty prywatne

2. honoraria jakie otrzymali występujący artyści (z rozbiciem na poszczególnych wykonawców):

• Grupa „Tacy Sami” – 3.800 zł.
  • Grupa „Gang Marcela”- 6.370 zł.
  • Grupa „Highlanders” - 1.001 zł.
  • Grupa „Dżem” - 45.500 zł
    w/w honoraria nie zawierają podatku VAT