Urząd Gminy, Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Laskowej oraz Rada Sołecka z Kobyłczyny w porozumieniu z Amatorskim Klubem Sportowym w Ujanowicach organizują w dniu 21 sierpnia 2016 roku (niedziela)

„Gminne Dożynki – Święto Plonów”.

W PROGRAMIE:

Godz.13 :30

• Formowanie się korowodu dożynkowego. Przemarsz korowodu dożynkowego do kościoła – powitanie i wprowadzenie.

Godz. 14:00

• Msza święta koncelebrowana w intencji rolników Gminy Laskowa w kościele św. Michała Archanioła w Ujanowicach
  • Uroczyste poświęcenie wieńców dożynkowych.
  • Przemarsz Korowodu Dożynkowego na stadion AKS w Ujanowicach w asyście Orkiestry Dętej z Jaworznej.
  • Występ zespołu dziecięcego ze Szkoły Podstawowej w Ujanowicach.
  • Tradycyjny ceremoniał dożynkowy – uroczyste przekazanie przez starostów dożynek symbolicznego bochenka chleba na ręce gospodarza Gminy Laskowa Pana Wójta Czesława Stanisławczyka.
  • Powitanie gości honorowych, wystąpienia zaproszonych gości.
  • Prezentacja grup wieńcowych, konkurs wieńców dożynkowych.
  • Ogłoszenie wyników konkursu – wręczenie dyplomów i nagród.

Godz. 17:00

• Gwiazda wieczoru – Paweł Gołecki z Zespołem.
  • Koncert Zespołu POISONS.
  • Zabawa plenerowa z zespołem „Piskosz Band”.