ukryty

Dotacja z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej dla osób fizycznych, właścicieli domów jednorodzinnych na ocieplenie domu, wymianę okien czy na wymianę starego, wysoko-emisyjnego kotła grzewczego oraz na zakup nowego kotła grzewczego dla nowo powstałych domów jednorodzinnych.

Spotkanie dotyczące możliwości uzyskania dofinansowania dla mieszkańców naszej Gminy odbędzie się 29.09.2018 r.o godz. 18.00 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Laskowej.

W ramach rządowego programu Czyste Powietrze został przygotowany program priorytetowy Czyste Powietrze, dzięki któremu właściciele domów jednorodzinnych mogą ubiegać się o dofinansowanie na termomodernizację budynków.

Program priorytetowy koncentruje się na termomodernizacji oraz efektywnym zarządzaniu energią w gospodarstwach domowych, co pozwoli zmniejszyć ilość zużywanej energii cieplnej i rzeczywiste oszczędności finansowe. Zyska na tym również stan środowiska naturalnego, dzięki ograniczeniu emisji pyłów, gazów cieplarnianych i innych substancji.

Nabór wniosków w ramach programu odbywać się będzie od 19 września 2018 r. do 30 czerwca 2027 roku. Szczegółowe informacje o naborze wniosków znajdują się pod adresem: http://nfosigw.gov.pl/czyste-powietrze/ogloszenie-o-naborze/

Kontakt bezpośredni do doradcy obsługującego Gminę Laskowa: Pani Justyna Jesionek tel. 785 855 937