„Pisać każdy potrafi, kto uczy się ortografii”

                      

Często narzekamy na naszą ortografię, że tyle w niej zawiłości i pułapek. Uczestnicy II Gminnego Konkursu Ortograficznego dla uczniów klas IV-VI, który odbył się w lutym br. w Zespole Szkolno -  Przedszkolnym w Laskowej udowodnili, że ich kompetencje w tej dziedzinie języka polskiego są naprawdę imponujące.

W ortograficznej rywalizacji wzięło udział 13 reprezentantów wszystkich szkół Gminy Laskowa. Tekst dyktanda, ułożony przez Panie z Biblioteki Pedagogicznej w Limanowej, z perspektywy zbliżających się ferii zimowych był bardzo aktualny, bo mówił o marzeniach chłopca o tym, by pogoda nie pokrzyżowała jego planów związanych z zasłużoną przerwą w nauce. Pani Dyrektor Monika Miś szczególne podziękowania złożyła Pani Barbarze Wysowskiej, która dyktowała uczniom przygotowany tekst i przewodniczyła Komisji Konkursowej. Spotkanie przebiegło w atmosferze zdrowej rywalizacji i dobrej zabawy. W radosny nastrój uczestników konkursu wprowadził występ klasy VB. Uczniowie w ciekawej aranżacji przedstawili humorystyczny wiersz „Żółta żaba żarła żur”. Czas oczekiwania na wyniki konkursu uczestnicy ortograficznej rywalizacji spędzili na rozmowach i grach edukacyjnych.

Mistrzem Ortografii została Zuzanna Firlej, II miejsce zajął Arkadiusz Orzeł. Uczniowie reprezentowali Szkołę Podstawową w Żmiącej. Do konkursu przygotowała ich Pani Małgorzata Zelek. III miejsce zajęła Amelia Zelek ze Szkoły Podstawowej w Kamionce Małej, która tajniki ortografii zgłębiała pod czujnym okiem Pani Wiesławy Ruchały. Pani Dyrektor Monika Miś złożyła gratulacje uczestnikom konkursu i ich nauczycielom, życzyła im dalszych sukcesów w nauce i pracy. Podziękowała Pani Katarzynie Banaś, Pani Irenie Orzeł, Pani Małgorzacie Oleksy i Pani Paulinie Szewczyk -  Gąsiorek za przygotowanie II Gminnego Konkursu Ortograficznego dla klas IV - VI. Pani Dyrektor wyraziła nadzieję na kolejne spotkanie tego typu w przyszłym roku szkolnym.

Organizatorzy II Gminnego Konkursu Ortograficznego dla klas IV-VI bardzo serdecznie dziękują za hojność sponsorom. Fundatorami atrakcyjnych nagród dla uczniów byli: Państwo Maria i Henryk Jędrzejek – Firma Handlowo – Usługowa JĘDREK, Pani Agata Sroka – Gabinet Kosmetyczny BELLA, Delikatesy Centrum, Centrum Handlowe  GROSZEK oraz Biblioteka Pedagogiczna w Limanowej. Cieszy nas, że wspieracie, Państwo, promowanie poprawnej polszczyzny oraz podnoszenie świadomości ortograficznej uczniów. Z SERCA DZIĘKUJEMY.

ukryty